Artykuł sponsorowany

Wódka Bjorn - co warto wiedzieć?

Wódka Bjorn - co warto wiedzieć?

Wódka Bjorn to marka, która zyskuje coraz większą popularność zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jej niezwykły smak oraz bogata historia sprawiają, że warto przyjrzeć się jej bliżej. W tym artykule dowiesz się, skąd pochodzi wódka Bjorn, jakie są jej tradycje i dostępne smaki, ile kosztuje oraz jak radzi sobie na rynku polskim i światowym.

Skąd pochodzi i historia firmy

Wódka Bjorn pochodzi ze Szwecji, a dokładniej z małego miasteczka Åhus, które słynie z produkcji alkoholi wysokiej jakości. Historia firmy sięga XVIII wieku, kiedy to rodzina Bjorn założyła destylarnię wódki. Przez lata doskonalili oni swoje receptury, aż w końcu udało im się stworzyć wyjątkowy trunek, który zdobywa serca smakoszy na całym świecie. W 2008 roku firma została przejęta przez międzynarodowy koncern alkoholowy Pernod Ricard, co pozwoliło na dalszy rozwój i ekspansję marki.

Tradycje Bjorn

Wódka Bjorn jest produkowana zgodnie z tradycyjnymi metodami szwedzkimi, które opierają się na wykorzystaniu najczystszej wody oraz lokalnych zbóż. W procesie destylacji używany jest miedziany alembik, który zapewnia wyjątkowe walory smakowe i aromatyczne. Marka Bjorn szczyci się również dbałością o środowisko, stosując ekologiczne metody produkcji oraz wspierając lokalnych rolników. Wszystko to sprawia, że wódka Bjorn jest nie tylko smaczna, ale też odpowiedzialna.

Dostępne smaki i rodzaje

Wódka Bjorn oferuje różnorodne smaki i rodzaje, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. W jej portfolio znajdziemy zarówno klasyczną wódkę czystą, jak i wersje smakowe, takie jak cytrynowa, żurawinowa czy pieprzowa. Warto również wspomnieć o limitowanych edycjach, które pojawiają się okazjonalnie i są dedykowane na specjalne okazje. Dzięki temu każdy miłośnik wódki może znaleźć coś dla siebie w ofercie marki Bjorn. W Polsce Bjorn wódka sprzedawana jest w różnych smakach, a zakupów hurtowych dokonamy w renomowanych sklepach, takich jak chociażby Galeria Alkoholi 2K. Zamówienia można składać przez internet.

Ile kosztuje?

Ceny wódki Bjorn różnią się w zależności od rodzaju i wielkości butelki. Za standardową butelkę 0,7 litra klasycznej wódki czystej zapłacimy około 80 złotych. Wersje smakowe są nieco droższe – za butelkę o tej samej pojemności trzeba będzie wydać około 90 złotych. Limitowane edycje oraz większe pojemności mogą osiągać ceny nawet powyżej 200 złotych. Warto jednak pamiętać, że wódka Bjorn to produkt premium, który charakteryzuje się wysoką jakością i wyjątkowym smakiem.

Popularność w Polsce i na świecie

Wódka Bjorn zdobywa coraz większą popularność zarówno w Polsce, jak i na świecie. W naszym kraju marka ta jest coraz częściej wybierana przez smakoszy oraz osoby szukające wysokiej jakości alkoholu na specjalne okazje. Na rynku międzynarodowym Bjorn również radzi sobie bardzo dobrze – wódka ta jest eksportowana do wielu krajów, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada czy Australia, gdzie zdobywa uznanie konsumentów i zdobywa prestiżowe nagrody na konkursach alkoholowych.